مدیریت روانی در بازارهای مالی و بورس

در این صفحه می توانید تمام ویدیوهای ارایه شده در خصوص مدیریت روانی در بازارهای مالی و بورس را به ترتیب مشاهده بفرمایید.

مدیریت روانی در بورس و بازارهای مالی

مدیریت روانی اساسی ترین دانشی است که هر معامله گر باید بیاموزد. چون فقط با مدیریت روان و احساسات خود است که می تواند دیگر آموخته های خود را به کار گیرد.

پرسش و پاسخ در خصوص دوره

مدیریت روانی اساسی ترین دانشی است که هر معامله گر باید بیاموزد. چون فقط با مدیریت روان و احساسات خود است که می تواند دیگر آموخته های خود را به کار گیرد.

مقدمه ای بر مکتب مالی رفتاری

در موارد بسیاری یک فاجعه رخ می دهد تا ما به وجود برخی چیزهای پی می بریم و یا اینکه یک فصل جدیدی شروع می شود. مکتب مالی رفتاری از مواردی است که بعد از بحران مالی و حباب دات کام در اواخر قرن بیستم رخ داد متولد شد.

سوگیری اعتماد مفرط

افراد در اکثر مواقع تحت تاثیر سوگیرها و پیش داوری هایی که دارند تصمیم گیری می کنند. در این ویدیو راجع به موضوع سوگیری و یکی از شایع ترین آنها یعنی سوگیری اعتماد مفرط بحث شده است

تحلیلگر یا معامله گر، ابهام گریزی ۱

تفاوت بسیاری بین تحلیل گر بازارهای مالی و معامله گران وجود دارد. در این ویدیو به چند تفاوت اشاره شده و یکی دیگر از سوگیرهای محتمل معامله گران با عنوان ابهام گریزی (بخش اول) معرفی خواهد شد.

ابهام گریزی ۲

در این ویدیو به ادامه بحث در خصوص سوگیری ابهام گریزی پرداخته شده است.

سوگیری تکرار و تایید

این موضوع که هر چقدر ما خبر یا مسئله ای را بیشتر بشنویم و یا جاهای بیشتر ببینیم و بخوانیم برای ما بهتر باورپذیر می شود و کمتر در مورد صحت آن شک یا تحقیق می کنیم. از این موضوع به سوگیری تکرار و تایید یاد می شود که در این ویدیو بیشتر با این سوگیری آشنا خواهید شد

سوگیری توهم کنترل

توهم کنترل یکی از سوگیری هایی است که بیشتر معامله گران مخصوص آنهایی که اندکی تجربه موفقیت پشت سر خود دارند ممکن است به آن دچار شوند. در این ویدیو راجع این موضوع بحث خواهد شد.

ریسک پذیری در مدیریت روانی

بدون پذیریش اصولی ریسک در بازاری که نظریه احتمالات و نظریه آشوب در آن قدرتمندانه حضور دارند، معامله کردن بسیار سخت و طاقت فرسا خواهد بود. در این ویدیو به بحث در خصوص ریسک پذیری و اثرات آن پرداخته شده است.

چگونه روان خود را مدیریت کنیم؟

هر آنچه در مورد رانشناسی بازارهای مالی و بورس آموخته ایم را باید بتوانیم به کار بگیریم. در این ویدیو مواردی جهت راهنمایی بکار گرفتن دانسته های خود ارایه شده است.

پیش بینی یا احتمال؟

برای معامله کردن در بازارهای مالی لازم است که نظری در خصوص سمت و سوی حرکت قیمت در بازار داشته باشیم. برخی این موضوع را پیش بینی حرکتی می گویند و برخی احتمال حرکت بازار. در این ویدیو راجع به این موضوع بحث شده است.

روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

روانشناسی اهمیت بسیار زیادی در معامله گری دارد. در این ویدیو به تفکیک راجع به روانشناسی بازار و روانشناسی فردی صحبت می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + هجده =